אודות מועדון השייט

מועדון השייט הפועל תל אביב הינו מעצמת שייט תחרותית שיצאה למסע ב-1959. לאורך ההיסטוריה הענפה שלנו, הספורטאים שלנו ייצגו בגאווה את מדינת ישראל באולימפיאדות שונות. ברגע מכונן ב-1988, שייטים ישראלים, בהם האחים טורטן, רן ודן מהמועדון שלנו, השתתפו לראשונה באולימפיאדה, בסימן ציון דרך היסטורי.
מאותו רגע מרכזי ועד היום, הספורטאים המסורים שלנו ממשיכים לשמור על מורשת המועדון, ומייצגים הן את המועדון והן את מדינת ישראל באולימפיאדות השונות, אליפויות עולם ואליפויות אירופה.

במועדון השייט הפועל תל אביב, אנו מטפחים את התשוקה לשייט ולגלישה באמצעות פעילות קבוצתית מובנית בהתאמה עם איגוד השייט בישראל.
התוכניות שלנו מחולקות לפי קטגוריות גיל, מארגנות אימוני ים הנעים בין פעם לשלוש פעמים בשבוע, הכל תחת הדרכת המאמנים המומחים שלנו ובתמיכה של סירות מנוע מלוות. בימים בהם אין אימונים, לילדים יש הזדמנות להתאמן באופן עצמאי.
הצטרפו אלינו כשאנחנו מפליגים לעבר מצוינות, אחווה, והריגוש של ייצוג ישראל על הבמה העולמית.

 

דגמים ופעילות המועדון

470

ה-470 היא סירה זוגית (בן ובת) ברמה אולימפית בעלת ביצועים גבוהים המיועדת לשייטים מנוסים, בעלת גוף יחיד ושני מפרשים, אליהם מצטרף ברוח גבית ומלאה גם ספינקר. סירת ה-470 מתחרה במשחקים האולימפיים מאז מונטריאול 1976.

לייזר

לייזר, הידועה גם בשם ה ILCA, היא סירת יחיד עם עיצוב אחיד, אידיאלית הן למתחילים והן לוותיקים, ומציעה פשטות ומהירות. הלייזר היא סירת היחיד הנפוצה ביותר בעולם ומחזיקה במעמד כסירה אולימפית.

אופטימיסט בינלאומי

האופטימיסט היא סירה קטנה וידידותית למתחילים, הסירה הפופולרית ביותר לשם הכרת עולם השייט לילדים, מטפח ביטחון עצמי וכישורים על המים.

IQFOIL

ה – IQ-FOIL הוא גלשן רוח הנבחר על ידי איגוד השייט הבינלאומי להיות הדגם האולימפי באולימפיאדת פריז 2024. בעל טכנולוגיה חדשנית (הכנף), המספקת חווית גלישה מלהיבה ומהירה לגולשי רוח תחרותיים המחפשים את פסגת הספורט.

49er

ה-49er היא סירה אולימפית בעלת ביצועים גבוהים המיועדת לשייט תחרותי, ידועה במהירותה ובזריזותה, עם גוף קל משקל ומערכת טרפז לאיזון אופטימלי.

ביק

גלשן הביק זהו גלשן רוח המיועד לנוער, משלב מהירות וכושר תמרון לחוויית גלישת רוח מלהיבה.