יין אדום משובח

מיכל היין שוב באדום. מועדון השייט של הפועל תל אביב עושה צעד קדימה בפיתוח ענף גלשני הרוח והחזרת המועדון לקדמת הבמה בדגם הזה על ידי החזרת הגולשת האולימפית הראשונה של ישראל, מיכל היין, אל עמדת המאמנת. חלוצת גלשני הרוח בישראל כבר נמצאת בים, מדריכה את דור העתיד ומחזירה עטרה ליושנה במועדון שהצמיח בין היתר גם את הפיינליסטים האולימפיים והמדליסטים באליפות העולם, מעיין דוידוביץ ועמית ענבר

היין: "חזרתי כדי להרים בגדול את תחום גלשני הרוח ולשים את הפועל תל אביב בגדול על המפה. זהו מועדון הבית שלי שאני כל כך אוהבת ואני רוצה שיהיו כאן הרבה גולשים וגולשות כמו פעם. יש לי כבר 13 ילדים בקבוצה ואני מזמינה ילדים נוספים להגיע בשמחה. אם צריך נפתח קבוצות נוספות".

היין ייצגה את ישראל באולימפיאדת סידני 2000, היא הישראלית הראשונה בדגם גלשני הרוח, כשבאותה שנה היא גם דורגה 10 בעולם ו-7 באירופה. היא היתה פורצת דרך, שסללה לבנות רבות את דרכן, והיא אף אימנה את מעיין דוידוביץ, גולשת שצמחה בהפועל תל אביב, זכתה בהמשך במדליית ארד באליפות העולם, הופיעה בשתי אולימפיאדות ולא היתה רחוקה מזכייה במדליה אולימפית היסטורית לישראל בריו 2016 כשסיימה שישית בגמר. היין אימנה גולשות נוספות שהצליחו בזירה הבינלאומית כצעירות כמו נטע לוין, ליאור שמעוני, שהפכה בהמשך אף היא למאמנת במועדון, את הגולש עומרי חצור ועוד.

בעשור האחרון היא הקדישה את רוב זמנה לילדים ולקריירה, וכעת היא חוזרת אל הרוח, המלח והמים: "הילדים גדלו ונהיו עצמאיים, התחילו לגלוש בעצמם בהפועל תל אביב, וכשמצאתי עצמי בחוג שלהם ארבע פעמים בשבוע, זה דגדג לי והרגשתי שיש לי הרבה מה לתרום. אני מתה על הים. יהודה מעיין, יור המועדון, מנדנד לי כבר שלוש שנים 'בואי בואי בואי' והנה הגיע הזמן".
מיכל היא אם למאיה בת ה-12, שכבר הספיקה להיות אלופת ישראל לפני שנתיים וכיום היא סגנית אלופת ישראל עד גיל 15. נועם בן ה-11 עושה את צעדיו הראשונים, וכך כל המשפחה בשיגעון, אולי למעט בעלה של מיכל, רופא מנתח פלסטי. מיכל בעצם הפסיקה לאמן בשנת 2010 כשהוא נסע לשנת התמחות בשווייץ. "אני לא יכולה להיות רחוקה מהים", היא מצהירה על עצמה.

יהודה מעיין, יור הפועל תל אביב: "אני מאמין שמיכל בעמדת המאמנת תוסיף מהידע שלה ותיסחוף גולשים צעירים למועדון".