הרוח החדשה בהפועל תל אביב

על סף העשור החדש מאותת מועדון השייט של הפועל תל אביב על חזרה לבמה המרכזית של מקצוע גלישת הרוח ומציג הישגים ראשונים מצד צעירי וצעירות המועדון. אם זה אסף רז, סגן אלוף אירופה עד גיל 15, או רום לוי, מדליסט הארד באותה התחרות, ובנערות, יעל יהודה, רק בת 13 וכבר משתייכת לטופ 10 של אירופה ולטופ 20 בעולם עד גיל 15.

המאמן הראשי של המועדון, שגיא טריפמן: "אחד הדברים היפים בהצלחות הללו זה שבמועדון יש התחלה של משהו טוב בגלישה אחרי כמה שנים בהן לא נתנו את הטון במקצוע הזה. הילדים בדרך הנכונה, כיום עם המאמן עומרי חצור, ואחרי העבודה עד השנה עם אופיר הלוי, שהובילה אותם אל ההישגים הבינלאומיים. הם מקבלים אימוני כושר, ציוד טוב, ובכלל, נמצאים במועדון טוב".

אסף זיו בן ה-14 מכיתה ט התחיל לגלוש בגיל 10 כשהגיע לקייטנת המועדון. לקח לו ארבע שנים בלבד עד שעלה על הפודיום של אליפות אירופה, תחרות אותה אירח מועדון מכמורת בקיץ האחרון. באליפות העולם שנערכה בקדיז, ספרד, הוא סיים עשירי. כמו רום ויעל, גם הוא עבר לאחרונה לגלשן עד גיל 17 (ביק 7.8) לאחר ההצלחה בגלשן עד גיל 15 (ביק 6.8). זיו: "ציפיתי למדליה גם באליפות העולם אבל אולי זה יקרה בשנה הבאה. הולך טוב באימונים עם הגלשן החדש, יותר כיף. הזכייה במדליה באליפות אירופה היתה מהרגעים היפים ביותר שהיו לי בחיים. הרגשה מדהימה. עבדתי קשה כל העונה ואמנם ציפיתי לזה, אבל עדיין, השמחה היתה גדולה מאוד".

שותפו לפודיום במכמורת ובן גילו, רום לוי, התחיל בגיל 9 כשהגיע למועדון דרך חבר. לוי: "היתה שנה טובה, הרבה אימונים, ואני מרגיש שהתקדמתי לקראת אליפות אירופה. הסוף היה מתוק ואני מצפה להתקדם עוד יותר. אני מאוד אוהב את האימונים ואוהב להשקיע".
 
יעל יהודה מכיתה ח הגיעה למועדון כנראה כבר בגיל 0 פשוט כי אימה היא מורה לימאות במרינה. "גדלתי על הים מאז שאני זוכרת את עצמי. אני בהפועל תל אביב החל מהקייטנה בכיתה ה, והעונה עשיתי התקדמות של ממש. אני גם חושבת שיכולתי להגיע להישגים גדולים יותר השנה, אבל לפי האימונים בימים אלה אני מרגישה שזה יקרה בשנה הבאה עם הגלשן הגדול יותר שיכול להביא אותי לשיאים חדשים. אני מאוד אוהבת להתאמן והחלום שלי הוא להגיע לאולימפיאדה". 
 

המאמנת שהוליכה את הצעירים להישגים היא אופיר הלוי, שהיתה בעצמה אלופת אירופה לנוער בשנת 2010, בדגם האולימפי ניל פרייד, וכמובן, ספורטאית של הפועל תל אביב. לאחרונה היא החלה לעבוד כפיזיותרפיסטית ולכן הפסיקה לאמן. על חניכיה היא אומרת: "אליפות אירופה במכמורת היתה יעד מרכזי השנה והילדים האלה עבדו מאוד קשה. היו הרבה עליות ומורדות במהלך התחרות אבל הם ידעו להתעלות על עצמם, גם פיזית וגם מנטלית, ובסך הכל נתנו תחרות יפה רק ארבע שנים מאז החלו לגלוש אצלנו. בהחלט יש עתיד. אני מאמינה בכל אחד ואחת מהם. יש להם מוסר עבודה גבוה, יכולת התמודדות ונחישות בים".

יור הפועל תל אביב, יהודה מעיין: "אני שמח על כך שהגולשים הצעירים שלנו זכו השנה במדליות באליפות אירופה לנוער. אנחנו מאמינים כי בעבודה מאומצת גם בשנה הבאה יהיו לנו הישגים, ועוד גולשים וגולשות יזכו לעמוד על הפודיום".