המאמן הראשי של בלארוס נקלט בהפועל תל אביב קיאקים

מועדון הקיאקים של הפועל תל אביב קיבל לאחרונה חיזוק משמעותי בדמות המאמן ויטלי דרוזד, שעלה לישראל מבלארוס לאחר שהוביל חותרים אל מדליות במשחקים האולימפיים, באליפות אירופה ובמפעלים בינלאומיים נוספים.

צעירי המועדון של גדות הירקון (במרכז דניאל) ישאבו ידע וניסיון ממומחה לקיאקים, שליווה כמאמן את אירינה פמילוב לזכייה במדליית הארד האולימפית של לונדון 2012 כחלק מרביעייה במקצה ל-500 מטר, מקצוע בו הוכתרה גם כאלופת אירופה 2011.

ויטלי בן ה-48 הוביל גם את ויטלי בילקו להיות סגן אלוף אירופה 2015 בזוגית ל-1000 מטר ואת איגור בוייצבסקי להיות אלוף אירופה 2016 עד גיל 23 במקצה ל-1000 מטר יחיד.

האחרון הוא גם בעלה של דריה, בתו של ויטלי, מדליסטית ארד בתחרות סבב הגביע העולמי בדואיסבורג 2016 ב-1000 מטר יחיד ושביעית באליפות העולם 2017. דריה לא יכולה בשלב זה לייצג את ישראל אולם ייתכן כי זה יקרה בעתיד.

לפני שנתיים עלה ויטלי לישראל, כשעד אז הוא שימש כמאמן במרכז להכנות אולימפיות של נבחרת הקיאקים הלאומית בבלארוס, ולפני כן כמאמן הנבחרת הראשי. בשנת 2012 קיבל ויטלי מנשיא בלארוס מדליית הוקרה ממלכתית על הישגיו.

ויטלי דרוזד: "קודם כל אעבוד עם הצעירים במועדון כי מה שהכי חשוב זה שילדים יעסקו בספורט. זה לפני הכל ולפני שמדברים על הישגים. יש כאן קיאקים ויש ספורטאים, ומעכשיו צריך לעבוד. עוד מוקדם לדבר על העתיד".

יור המועדון הימי של הפועל תל אביב, יהודה מעיין: "אני מברך על קליטתו של ויטלי בהפועל תל אביב. אני בטוח כי ויטלי יעשיר את מועדון הקיאקים בידע הרב ובניסיון הבינלאומי שלו".

המאמן הראשי של בלארוס נקלט בהפועל תל אביב קיאקים מימין: ויטלי דרוזד, גלי ילין, זיו בן יוסף

מימין: ויטלי דרוזד, גלי ילין, זיו בן יוסף

זיו בן יוסף, המנהל המקצועי של הפועל תל אביב: "מדובר ברכש מאוד טוב עבור המועדון. החכמה תהיה לקבל מדרוזד את הידע והיכולות שלו, ויש לו המון ידע, ולשלב אותו במערכת שלנו בצורה הטובה ביותר. זהו האתגר שלי ושל גלי ילין, האחראית על מחלקת הילדים".