אלופות ישראל בקיאקים מתאמנות באמריקה אצל האולימפי לשעבר רמי צור ורעייתו האלופה האולימפית מהונגריה – בזכות ספונסר חדש שלקח אותן תחת חסותו

מועדון הפועל תל אביב השיג ספונסר לאלופות ישראל בקיאק זוגי אולימפי, ויקי גולוביצקי וליהי בן יוסף, וכבר בימים אלה הן נמצאות במחנה אימון בקליפורניה עם אלופת שתי האולימפיאדות האחרונות, כריסטינה פזקש ההונגריה ובעלה-מאמנה רמי צור, שייצג את ישראל בסידני 2000 ואת ארצות הברית באתונה 2004 ובייג'ין 2008.

חברת מרכז הבשר ירושלים החליטה לתמוך בזוג המוכשר עם פתיחת ההכנות האולימפיות הגם שמדובר בחותרות צעירות ששמו להן כיעד ריאלי העפלה לאולימפיאדת פריז 2024. בן יוסף בת ה-20 וגולוביצקי בת ה-19 סיימו במקום ה-16 באליפות אירופה האחרונה במקצה האולימפי ל-500 מטר. גולוביצקי סיימה בעבר במקום ה-11 באליפות אירופה לנוער ל-200 מטר יחיד, והמאמן של שתיהן במועדון הוא ברק לופן.

רמי צור, אף הוא מהפועל תל אביב במקור, הוביל כמאמן את רביעיית הגברים של נבחרת הונגריה לזכייה במדליית הכסף של אליפות העולם (1000 מטר). כריסטינה אשתו היא חלק מרביעיית הנשים ההונגרית המופלאה שזכתה בזהב (500 מטר) של לונדון 2012 ושמרה על הכתר האולימפי בריו 2016.

כספורטאי, צור הגיע בסידני 2000 לחצי הגמר האולימפי במדי ישראל יחד עם חברו להפועל תל אביב, רועי ילין, הישג עליו חזר גם ביחידים וגם בזוגות במדי נבחרת ארצות הברית באתונה ובייג'ין. הוא נולד בארצות הברית ועל כן הוא בעל אזרחות אמריקאית, אולם גדל בישראל והגיע מהירקון עד המשחקים האולימפיים בהדרכת המאמן זיו בן יוסף, כיום מנהל הפועל תל אביב ואביה של ליהי בן יוסף, שסוגרת מעגל ומתאמנת ממש עכשיו אצל צור בקליפורניה.

תמונות:
מועדון השייט, החתירה והקיאקים הפועל תל אביב
* רמי צור עם בנו דניאל, אח של נוח בן ה-4, שני ילדיהם שלו ושל כריסטינה ההונגריה